Varis Tedavisi

Basit anlatım ile varis, vücudumuzda bulunan toplardamarların (kirli kanı taşıyan damarlar) yapısının bozulmasına bağlı genişlemesidir. Varise sebebiyet veren bu genişleme toplar damarlardaki yapısal zayıflıklar (bazen genetiksel), aşırı ayakta durmayı gerektiren durumlara uzun süre maruz kalma, sıcak ortamlarda çok bulunma gibi birçok durumda ortaya çıkabilmektedir.

Varis genelde venöz yetmezlik olarak da bilinir ve venlerin (toplardamarların) içindeki kapakların genişleme sonrası tam kapanmaması ile karakterize bir durumdur. Kan yerçekimine bağlı olarak damar içinde göllenir ve damar iyice genişler. Bu genişlemeye bağlı olarak çevresel sinirler uyarılır ve ağrı meydana gelir. Ayrıca bacaklarda şişlik, kramplar, karıncalanmalar, yorgunluk, kozmetik problemler ve hatta ileri evrelerde cilt problemleri , bacak yaraları gibi sorunlar ortaya çıkar.

Genelde bacaklarda ve ayaklarda görülen bazı ince pembe, mavi, mor renkteki damarsal çizgiler aslında varis değillerdir ve kılcal damar çatlamaları ya da yetmezlikleridir. Kozmetik görüntü dışında ciddi bir rahatsızlık yaratmazlar ama halk arasında hepsine varis denmektedir. Varis erkek toplumunda yaklaşık %10-15 civarı görülürken bu oran kadın toplumu için %20-25 civarlarındadır. Lazer ile varis tedavisi için bizi arayabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON

CİLT GENÇLEŞTİRME

DOLGU - BOTOKS

LEKE TEDAVİSİ