Ulthera Teknolojisi

Ulthera Nedir?

Odaklı ultrasound dalgaları kullanılarak cildin 3mm ve 4,5mm altında ısı odakları oluşturulmasına ve bu sayede kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi olmayan bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile 30-45 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana gelir.

Ulthera'nın İşleyişi Nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanı planlayabilmesi için cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır.Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir "yüz germe" etkisi oluşur.

LAZER EPİLASYON

CİLT GENÇLEŞTİRME

DOLGU - BOTOKS

LEKE TEDAVİSİ