Mezoterapi ve PRP Tedavisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretebilmesi için ihtiyacı olan vitamin, minarel ve aminoasitlerin doğrudan saçlı deri içerisine verilerek köklerin aktive edilmesi işlemidir.

Mezoterapi uygulamasının amaçları nelerdir?

- Saç dökülmesi olan bölgelerdeki kan akımını arttırarak gerekli beslenmenin sağlanması.
- Saç köklerinin harabiyetinin geciktirilmesi.
- Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesinin sağlanması.
- Saçları dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, saçlarda sıklaşma sağlamak.

Nasıl uygulanır?

Mezoterapide ilacın etkili olarak verilmesi için, özel iğneler ve/veya mezoroller kullanılmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla lokal kan dolaşımını arttırarak saç kökü harabiyetini yavaşlatmak üzere hazırlanmış vitamin, mineral ve aminoasitlerden zengin mezoterapi ürünleri uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisinde, dökülme şekli dikkate alınarak, genellikle önden arkaya doğru 1cm aralıklarla uygulama yapılmakta ve arkasından ilacın nüfuz etmesi için masaj uygulanmaktadır.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi ile zayıflayan, ölmeye başlayan saç kökleriniz ve tüy haline gelen saç telleriniz canlanarak saçlarınız eski sağlığına kavuşur.

PRP tedavisi (Platelet Rich Plazma) kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilerek akyuvarları ile trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksirin seyrelmiş ya da saçsız olan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

PRP uygulamaları tıbbi bir tedavidir ve doktor tarafından gerçekleştirilir.

PRP tedavi yöntemi uzun yıllardır Avrupa ve Uzakdoğu'da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzmanlar saç dökülmesi sorunu yaşayan ve saçlarında incelme ya da seyrelmeler başlamış kişilere PRP tedavisini önermektedirler. Türkiye'de yeni uygulanmaya başlanan PRP tedavisi sayesinde saç yenilenmesinde çok ciddi etkileri gözlenmiştir.

PRP Tedavisinin Saça Uygulanması

Önce saç sorunu yaşayan hastanın venöz kanından 10 cc alınır. Yani 1 çay bardağının 1/10'u kadar. Daha sonra santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olmak üzere iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri ve PGF'ler (Trombosit Büyüme Faktörü) bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulur ve seyrelmiş ya da saçsız bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır ve toplam 30 dakika sürmektedir. Bu süre içerisinde herhangi bir acı ya da iz oluşmamaktadır.


LAZER EPİLASYON

CİLT GENÇLEŞTİRME

DOLGU - BOTOKS

LEKE TEDAVİSİ