Dolgu

Estetik Cilt Dolgusu

Cildimizde, mimik hareketleri ve yaşlanmaya bağlı olarak hyalüronik asit miktarında azalma, kollajen üretiminin yavaşlaması gibi etkenlerden dolayı kırışıklıklar ve deformasyonlar oluşur. Yüzdeki bu kırışıklıklardan rahatsız olan hastaların başvurduğu en popüler yöntemlerden bir tanesi estetik dolgu uygulamalarıdır.Dolgu uygulamalarında dolgu maddeleri özel kanüller yada enjektörlerle cilt altına yerleştirilir.

Kollajen cilde destek görevi görürken hyalüronik asit yüksek su tutma özelliği ile cildin nemli kalmasını sağlar. Zamanla birlikte bu destek maddelerinin azalmasına bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, çökmeler, sarkmalar meydana gelir. Bu sebeple ortaya çıkan kırışıklıklar genellikle burun kenarlarında üst ve alt dudak bölgesinde, ağız köşelerinde ortaya çıkar.

Kimlere ve hangi bölgelere yapılabilir?

* Genellikle yüz bölgesinde zamanla birlikte azalan destek maddelerine bağlı olarak oluşan kırışıklık ve çökmelerin giderilmesinde kullanılır.
* Özellikle burun kenarlarındaki kırışıklıklarda, ağız köşesi sarkmalarında, elmacık kemiği dolgunlaştırılmasında sıklıkla kullanılır.
* Estetik dolgu yüz bölgesi dışında vücut bölgelerinde de kullanılabilir.
Dolgu Uygulaması Ne Kadar Kalıcıdır?
* Genellikle dolgu uygulamalarından sonra kalıcılık 6-12 ay arasında değişmektedir.
* Dolgu maddesinin kalıcılık süresinin sonunda cilt uygulama öncesi durumuna geri döner, fakat görülmektedir ki dolgu maddelerinin su tutma ve cildin nemlenmesini arttırması sebebi ile cilt kalitesi artmaktadır.

Alın Dolgusu

Alında oluşan mimik çizgileri ya da yaşla doğru orantılı olarak derinleşen çizgileri yok etmede kullanılan etkin bir yöntemdir alın dolgusu. Minik dozlarla uygulanır ve ameliyatsız olarak en çok tercih edilen güzellik yöntemlerinden biridir. Bu işlemde çok küçük iğneler vasıtasıyla cilt içine hyaluronik asit enjekte edilir . Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9-18 ay kadardır. Uygulama ise yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer.

Dudak Dolgusu

Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan dudak dolgusunda hyalüronik asit kullanılmaktadır. Hyalüronik asit vücut dokularında bulunan mevcut yapıtaşlarından biridir.Vücutta zaten bulunan bir madde olduğu için, hyaluronic asit enjeksiyonları istenmeyen bir reaksiyona sebep olmaz.

Dudak dolgunlaştırma uygulaması ortalama 15-20 dakika surer.Çok ince bir iğneyle dolgu maddesi cildin içine enjekte edilir.Uygulama yapılmadan once dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir. İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına gore ortalama 6-12 aydır.

Hyalüronik asitle yapılan dolgu işlemiyle ince dudak yapısı dolgunlaştırılır ve dudaklardaki asimetriler düzeltilebilir. Dudak konturünü yeniden belirleyebilir, hacmini artırabilir, dudak köşelerini doldurarak şekillendirebilir ve nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dudakları dolgu işlemiyle belirginleştirip, kontür oluşturmak son derece popüler bir medikal estetik uygulamadır.

Yanak Dolgusu

Yaşlanmanın etkisiyle gevşeyen bağ dokusu ve azalan cilt altı yağ dokusu, artık yerçekimine karşı koyamaz. Yüz, yorgun ve yaşlı görünür, hatlar silikleşir ki bu da istenmeyen bir imaj ortaya çıkarır.

Yüze hacim kazandırmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan dolgu, elmacık kemiklerin konturunda oldukça etkili sonuçlar veren bir işlemdir. Ortalama 15 dakikalık bir uygulamayla deri altına enjekte edilen dolgu maddesi ile elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve yüze daha genç ve dinamik bir ifade katmak mümkün. Yüz ifadesinin doğallığı korunarak yapılan bu işlemde fazla düz ya da hacim kaybetmiş yanaklarda son derece göz alıcı sonuçlar alınır.
Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu yüzdeki çizgi ve deformasyonları gidermek amacıyla kullanılan bir yöntemdir.Dinamik mimik kırışıklıklar botoks ile ortadan kaldırılırken; statik hale gelmiş mimik kırışıklıklar veya derinleşmiş burun yanak arası kıvrımı hazır dolgu yöntemi ile doldurulur

Dolgu Eritme

Önceden yaptırmış olduğunuz dolgularınız yanlış yapılmış, istediğiniz gibi olmamış veya eski haline geri gelmesini mi istiyorsunuz? Kliniğimizde profesyonel olarak dolgu eritme işlemi yapılmaktadır. Dolgu eritme işleminde herhangi bir yan etki bulunmamaktadır. Uzman kadromuz ve son teknoloji cihazlarımız ile dolgu yapılmış bölgenizi eski haline geri döndürüyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

LAZER EPİLASYON

CİLT GENÇLEŞTİRME

DOLGU - BOTOKS

LEKE TEDAVİSİ