Akne Tedavisi

Geçirilen akne ve sivilce problemlerinden sonra, aknenin ve sivilcenin olduğu yuvaların, ufak çöküklükler halinde deri üzerinde kalmasına akne (sivilce) izi adı verilmektedir.

Akne ve Sivilce İzleri Bir Sağlık Sorunu Mudur?
Akne ve sivilce bir deri rahatsızlığıdır fakat geçen ve tedavi edilen bu problemlerden sonra oluşan izler bir sağlık sorunu değildir. Estetik kaygılar yaratan olumsuz bir görüntüdür.

İzler Nasıl Tedavi Edilmektedir?
Bu izler, çeşitli lazer sistemleri ile tedavi edilmektedir. Bu sistemler,
Q-Switched Nd:YAG Lazerler
Fraksiyonel CO2 Lazerler
Bu sistemler izler üzerinde küçülteme, hafifletme ve yok etme özelliğine sahiptir ve estetik olmayan izleri yok ederler.

Tedavide Hangi Lazer Sisteminin Kullanıcağına Nasıl Karar Verilir?
Bu durum uzmanın, hastadaki izleri muayene etmesi ile hangi sistemin daha etkili olacağını belirlemesi ile şekillenen bir durumdur. Buna ek olarak izlerin derinliği, hastanın ten rengi ve izlerin tipi de önemlidir. Bu konuda en doğru bilgi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Tedavi Esnasında Acı Hissedilir Mi?
Bu yöntemler ile yani lazer ışınları ile iz tedavileri, çok az da olsa bir acı ve yanma hissi verebilir. Buna dayanamayacak olan acı eşiği düşük hastalarda lokal anestezi kremleri uygulanır. İşleme girmeden 15 dakika önce bu basit uygulamayı yani lokal anestezi kremi sürme işlemini kendinizde yapabilirsiniz .

LAZER EPİLASYON

CİLT GENÇLEŞTİRME

DOLGU - BOTOKS

LEKE TEDAVİSİ